PUBG Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler – İpuçları

Yayınlandığı günden beri kısa sürede çok fazla ilgi gösterilen ve şuanda Dünya’nın en çok oynanılan online oyunu olan PUBG, her geçen gün popülaritesini arttırıyor. Böyle bir durumda karşısında çok profesyonel oyuncuların bu oyun içinde cirit attığını unutmayın 🙂 Plansız ve ne yapacağınızı bilmeden girdiğiniz zaman, büyük ihtimalle uzun bir süre önünüze ilk kişi çıkıncaya kadar yaşıyor olursunuz. İlk karşılaştığınız kişi sizin gibi acemi değilse sizi 1 2 mermide öldürecektir. Bu yazımızda vereceğimiz tüyoları uygulayarak listenin başlarına gitmeye çalışın.

1) SESSİZ YÜRÜYÜN

Oyunlarda ses kasma tabiri ilk olarak counter strike oyunu ile beraber hayatımıza girdi. Hele ki günümüzde oyuncu ekipmanları o kadar gelişti ki oyunda gelen seslerden sizin nerede olduğunuzu gözü kapalı tahmin edebilecek oyuncular var. Bu nedenle oyun içinde yürürken sessiz yürümeye çalışın. Bu konuda size önerimiz oyun içinde bulunan spor ayakkabılardan bulun ve giyin. Böylece oyunda yayacağınız sesi oldukça azaltacaktır. Bir de rastgele ateş etmeyin kendinizi çok belli ediyorsunuz 🙂

2) ÇALILIK VE YEŞİLLİKLERE DİKKAT EDİN

PUBG haritalarında çöl hartası dışında bulunan diğer haritalarda çok yoğun ormanlık ve çalılık alan bulunuyor. Bu alanlar bir keskin nişancının saklanması için oldukça güzel ve ideal yerlerdir. Siz yürürken sizi kimin öldürdüğünü bulmayı bırakın mermi ne taraftan geldiğini anlamadan ölebilirsiniz. Bu nedenle birçok oyuncunun kullandığı ayar ise görüntü ayarlarında yeşillik – çim görüntü kalitesini düşük yapın. Böylece bahsedilen alan içine saklanan diğer avcıları rahatlıkla görebilirsiniz.

3) ETRAFI İNCELEMEK CAN KURTARIR

Uçaktan atlayan herkes ilk olarak evlere doğru yönelir silah ve ekipmanların yoğunluklu bulunduğu yerler evlerdir. Sizde oyunda hayatta kalabilmek için bu mühimmatlara ihtiyaç duyacaksınız. Bu evlere giderken duvarlarda mermi izinin olup olmadığına, camların kırılıp kırılmadığına, kapının açık olup olmadığına dikkat edin. Bu küçük ayrıntılar halen birilerinin oralarda olduğunu gösterir. Aynı şekilde siz bir eve girerken kapıyı kapatın ve evi oldukça az tahrip etmeye çalışın böylece düşman için fazla şüphe uyandırmamış olursunuz.  Araba aldığınız zaman yoldan uzakta gitmeye arazi üzerinde gitmeye çalışın ve fazlaca kullanmayın. Arabanın çıkardığı sesten dolayı düşmanlarınız komple size hedef kesileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarda Rules Of Survival Nasıl Oynanır? başlıklı makalemizde pubg nasıl bir oyun, rules of survival bilgisayarda oynamak ve ücretsiz pubg oynamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*