PUBG, PC İçin Satışlarda 712 Milyon Dolar Gelir Elde Etti!

PUBG, PC İçin Satışlarda 712 Milyon Dolar Gelir Elde Etti!

PlayerUnknown’s Battlegrounds, 2017 senesinin mart ayında piyasaya sürüldü. Steam’de erken erişim olarak çıktığı günden beri, dünya çapında bir üne kavuştu. PUBG’ı Steam üzerinden eş zamanlı (multiplayer) oynama sayısı 3 milyonu geçti ve Steam istatistiklerinde 1. sıraya yerleşti. PUBG, öyle bir ilgi ve talep görmeye başladı ki oyunun test serverları bile en çok oynanan oyunlar listesinde zirvede yer alıyor. Bu kadar çok ilgi olması tabi ki oyun satış ve gelirlerini de aynı oranda etkiliyor.

Analiz Firması Sonuçları Açıklandı. Tam 712 Milyon Dolar…

SuperData isimli analiz şirketi, içerisinde free – to – play ve mobil oyunlarında olduğu 2017 yılı analiz raporunu yayınladı. Firmanın, PC oyunları için hazırlamış olduğu analiz raporunda, tahmin edebileceğiniz gibi en dikkat çekici analiz tahmini PUBG’deydi. Yaklaşık olarak 30 milyonluk bir satış rakamına ulaşan PUBG’nin, analiz gelir raporuna göre 712 milyon dolarlık kazanca ulaşmış durumda… İkinci sırada yer alan Overwatch ise 332 milyon dolar gelir etmiş. PUBG, en yakın rakibine bile 2 katı fark atmış diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Goken, Steam Erken Erişim’de Yerini Aldı başlıklı makalemizde Ayakashi Hyakki Yagyou Kiwami, Gianty ve Goken hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*