Resident Evil 7 İle Seriye Dönüş

Resident Evil’ın serilerinde görmeye alıştığımız kamera açısı, hep değişen ve daha çok yönlendirdiğimiz karakteri geniş açıdan bize gösteren kamera açılarıydı. Bu kamera açısı sonraları Resident Evil 4 ile beraber omuz çizgisine alındı ve serinin yakın takipçileri tarafından eleştirilse de bu açı olayını iyi kıvırıp biz oyun sevdalılarına harika bir gerilim oyunu sundu. Mevcut kamera açısı 5 ve 6. oyunda da devam etti ve en sonunda, 7. oyunda çok sıra dışı bir alana adım atıp birincil şahıs kamera açısına geçiş yaparak bu serinin sevdalılarını şaşırttı.

Daha önceki Resident Evil serilerinde asıl olay hayatta kalarak bu aksiyon dolu atmosferde yönümüzü bulmaya çalışmaktı. Dördüncü seriden sonra işin içine çok daha fazla gerilim girmiş olsa da öncekilerde ürkütücü bir atmosferin de tüm oyunlarına liderlik ettiğini vurgulamak gerekir. Capcom, Resident Evil 7’de seriyi hem çok farklılaştırıyor hem de oyunun temellerine geri götürüyor. “İkisini birden nasıl yapıyor?” demeyin. Gerçekten de yapıyor.

Oyunun hikayesi hakkında

Oyunun temel hikayesinden de bahsedelim. Bu incelemede hikâyeye dair herhangi bir ipucu ile karşı karşıya kalmayacaksınız, genel olarak hikâyeden söz edeceğiz. Oyunda Ethan isimli baş karakteri canlandırıyoruz. Ethan, eşi Mia’nın kolay ve masum bir iş için bulunduğu şehrin dışına çıktığını düşünmektedir. Mia mail vasıtasıyla Ethan’a ulaşır ve hiçbir problem olmadığını söyler, kızgın güneşin altında, muhtemelen bir deniz kenarında çekmiş olduğu videoda kısa zaman sonra döneceğini belirtir. Ethan daha sonra bir sonraki maili açar ve Mia’nın kan ter içinde kalıp acil yardım çağrısında bulunduğu videoyu bulur. İşte Ethan da tam buradan sonra üç senedir görmediği yol arkadaşını bulmak için yollara düşer ve bilinen mekâna gider.

Oyun yapısıyla en gerçekçi oyun

Adrenalin dolu oyun. Resident Evil 7’de kullandığınız karakter bir macera filmi yıldızı değil. Bu nedenle uçan tekme atamaz, hızlı bir biçimde koşamaz ve nişan alma konusunda da çok iyi değil. Bu vesileyle Ethan’ı da inanılabilir bir karakter şekline dönüştürüyor ve gerilim dolu ortamın içine çok daha çabuk, çok daha şaşırtıcı bir biçimde girebilmenizi sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Kart Nedir? Ne Zaman Çıkacak? başlıklı makalemizde Türkiye kart avantajları, türkiye kart nasıl alınır ve Türkiye kart nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*