Re:Zero Anime Konusu

Re:Zero Anime Konusu

2016 yılının animelerinden olan İngilizce adıyla, Re:Zero Starting Life in Another World 25 bölüm olarak yayınlanması bekleniyor. Oyun gerilim, dram, aksiyon türlerinde bir animedir ve 4 Nisan tarihinde yayınlanmaya başladı. Oyunun stüdyosu White Fox ve aynı aisimli hafif romandan uyarlama olan 3 bölüm halinde yayınlanmış mangası da vardır. Kadrosunda son zamanlarda işleri ile ilgi çeken isimler de yer alıyor.

Ana karakterimiz Subaru Natsuki’nin çevresinde gelişen hikâyede, Subaru’nun alışverişini bitirip çıkması ile kendisini başka bir evrende bulması ile hikâye başlamaktadır. Subaru, normal hayatında devamlı bilgisayar oyunları oynayan ve bu dünyayı ciddiye almayan, sanki oyun evrenindeymiş gibi davranıyor. Tabi ki hikâye bu şekilde ilerlemiyor ve yabancı olan bu dünyaya geldiği esnada hırsızlık yapan Felt ile karşılaşıyor.

Re:Zero Anime Konusu
Re:Zero Anime Konusu

Ana kadın karakteri olan Emilia da Felt’in kendisinsinden çalmış olduğu eşyaların peşine düşmüştür. Daha sonra Emilia’nın yolu Subaru ile kesişiyor ve iyiliğinin karşılığını vermek için Subaru, Felt’i bulmak için Emilia’ya yardım etmeye çalışır. Daha sonra hızla hikâye gelişmeye başlar. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu’nun ilk bölümü ikiye ayrılmış bir şekilde yayınlanıyor. Bazı alanlarda 1’a ve 1b olarak geçen bölüm, bazı alanlarda da bölüm 0 ile bölüm 1 olarak geçiyor. İlk bölümü izledikten sonra hikâyenin asıl twistini görmüş oluyorsunuz.  Fakat daha sonra izleyeceğiniz tekrar kısımlarının sizleri bıktırmasına asla izin vermeyin. Çünkü serinin bölüm sonu twistleri gayet başarılı ve bazı değişimler bu tekrar sahnelerinde olabiliyor.

Re:Zero Anime Konusu
Re:Zero Anime Konusu

Zamanda yolculuğu ve oyun animelerini seviyorsanız, size uygun bir anime Re:Zero. Ayrıca komedi ve gerilim denkliğini çok iyi ayarlamışlar. Çok fazla komedi ile izleyicilerde kötü bir etki bırakmadığı gibi gerilim ve twistleri ile izleyicileri zorlamıyor. Aralarda çıkan dram sahneleri ve aksiyon ile seri iyice göz dolduruyor. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu karakter tasarımları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şimdiden Emilia, en çok sevilen kadın karakterler arasına girdi. Hem de daha sezonunu bitirmemiş olmasına rağmen karakter gelişimleri ile izleyicilerden tam not almayı başardı.

Oyun animesi yolsuluk ve paralel evren hikayesi gibi görünmüş olsa da ‘bizi biz yapan tercihlerimizdir’ animesidir. Çünkü her sözün, her tercihin ve her hareketin sonucu nasıl etkilemiş olduğunu bize iyi bir şekilde göstermektedir. Sahnelerin bazılarını fanservise gibi düşünenler olsa bile animenin genel konusu gayet başarılı. Stüdyo White Fox, Steins;Gate’de bu paralel evrenin hikayesini gayet başarılı bir şekilde anlatmıştır. Burada da eğer ki başarılı bir son izlemiş olursak, Stein;Gate’i yerinden oynatabilecek bir seri olduğunu herkes düşünüyor.

Animenin hikâye gelişimi, daha şimdiden iyi bir konumda. Bölüm aralarında bulunan ‘sonra bu hikâyeye döneriz’ diyaloglarını, ileriki bölümlerde iyi değerlendirilir ise yılın en iyi yapımlarından biri olma şansı yüksektir.

Bir önceki yazımız olan Çiftlik Bank Tesislerine Özel Harekat Baskını! başlıklı makalemizde Çiftlik Bank, JÖH ve mağdur hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*