Samsung Galaxy S9 Özellikleri

SAMUNG GALAXY S9 ÖZELLİKLERİ

Bir süredir Samsung Galaxy S8 ile Piyasayı domine eden marka uzun zamandır heyecanla beklenen samsung Galaxy S9 ve S9 Plus modellerini tanıttı. Birçok açıdan kendi içinde yenilikler barındıran bu telefon kimileri tarafından beğenildi kimler tarafından eleştirildi.

Lafı fazla uzatmadan telefonun özelliklerini biraz inceleyecek olursak, ilk olarak ekran düz versiyonlu olarak piyasaya sürülecek. İlk kez S7 modellerinde kullanılan Edge ekranlar S9 serisi ile tamamen kullanıma sunuldu. Bu ekran fazla bilinçli olmayan kullanıcılar tarafından pek beğenilse de telefon dünyasına yabancı olmayan kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadı. Bunun sebebi ise kavisli ekranların fazla pratik olmaması, çabucak kırılabilmesi ve tamir işlerinin oldukça maliyetli olmasından kaynaklı. Ayrıca kullanılan Edge ekranlar ortalama olarak 400 dolarlık bir fiyat farkı oluşturdu.

S9 modelinin şüphesiz en çok beğenilen özelliklerinden biri de portre modu oldu. Ilk kez Galaxy Note 8 Plus modelinde çift kamera kullanılarak gerçek portre modu deneyimini sunan marka yine aynı şekilde çift kamera kullanımı ile gerçek portre modunu kullanıcılara sunuyor.

Geçtiğimiz iki üç sene öncesinde batarya ile ilgili çeşitli problemler yaşayan Samsung markası bu konuda daha temkinli davranıyor lakin yapılan geliştirmeler telefonun özellikleri ile kıyaslandığı zaman pek de iç açıcı değil. S9 modelinde 3000 mAh, S9 Plus modelinde ise 3500 mAh bataryalar bulunuyor.

Piyasaya kısıtlı bir şekilde sızan bilgiler bu yönde tabii ki telefon ülkemizde satışa sunulduğu zaman çeşitli YouTube yayıncıları tarafından inceleme videoları çekilecektir o zaman daha sağlıklı ve yararlı bilgilere ulaşabiliriz. Fiyat konusunda ise yine tahmin edebileceğiniz gibi oldukça yüksek bir satış fiyatıyla satışa sunulacaktır.

Bir önceki yazımız olan General Mobile GM8 Go Teknik Özellikleri başlıklı makalemizde general mobile gm8, general mobile gm8 go edition ve teknik özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*