Sea of Thieves Oyun Tanıtımı

Sea of Thieves Oyun Tanıtımı

Rare, vio oyun dünyasının en sağlam geliştirici ekiplerinden biri olması ve uzun aradan sonra gerçek bir oyun ile oyuncularla buluştu. Ekip, Xbox 360 zamanında Microsoft için Kinect oyunları geliştiriyor ve yeni oyunculara daha başka bir deneyim yaşamalarını hedefliyor. Sea of Thieves, benzersiz bir oyun olsa bile eksik yanları yok da değil. Hayaliniz kurduğunuz açık denizlere açılıp, macera yaşamayı istiyorsanız bu oyunda bunları yapmanız mümkün değildir. Oyunun grafiklerinden ve seslerinden biraz bahsetmek gerekirse, Keza Rare, harika bir sanatsal portre ortaya çıkarmış durumda.

En iyi deniz grafiğini ortaya çıkarmış olan geliştiriciler, adaların tasarımı, sesler bakımından da harika bir projedir. Ancak keşke Sea of Thieves’in oynanış mekanikleri ile içerikleri de bir o kadar güzel olsaydı. Oyuna il girdiğiniz anda tema sizi etkilemiş olsa bile ilerleyen zamanlarda genel kitleye hitap ediyor olduğunu anlamış oluyorsunuz. Ancak kendinizi hardcore olarak hissediyorsanız, birkaç saat sonra benim burada ne işim var? Diye kendinize sormaya başlıyorsunuz. Dolayısıyla oyunun görevleri ve oynanış dinamikleri ile kendini tekrar eden dövüşler ve gemi savaşları sizi oyuna bağlamıyor.

Sea of Thieves Oyun İçeriği

Sea of Thieves’te 3 çeşit görev bulunuyor. Bunlar Gold Hoarders, Merchant Alliance ve Order of Souls olan bu görevler sürekli sizlere aynı ödülü vermesi biraz sıkıcı oluyor. Bu görevleri bitirdikten sonra altın ve prestij puanı ile yeni görevler alıyor ve kazanmış olduğunuz para ile kıyafet satın alıyorsunuz. Gold Hoarders görevlerinde haritayı takip ederek, sandıkları bulmaya başlıyoruz. Görevler genellikle birbirine benzer fakat bulmacalar biraz değişiklik yaşatıyor. Oyunda bulmuş olduğunuz sandıklara göre ödül alıyorsunuz. Fakat Merchant Alliance görevlerinde, hayvan türlerini adalarda bulmanız gerekiyor. Bulduktan sonra NPC’ye götürüyorsunuz ve Order of Souls’ta yaptığınız hareket de iskelet kaptanlarını öldürüp kafa taslarını ilgili olan kişiye vermektir.

Multiplayer Seçeneği de Mevcut

Oyunu dilerseniz 1,2 ve 4 kişi olarak oynamanız mümkün. Oyunun her mekaniği ve içeriği co-op oynayacak şekilde tasarlandığı için arkadaşlar ile oynamak daha elverişlidir. Tek başına bazı görevleri yapmak çok zor oluyor ve büyük gemilerde küçük bir görev dağılımı yapmanız gerekiyor. Her oyuncu farklı görevleri yapmak zorunda mesela, biri dümene, biri haritaya, biri de gözcülük yapmalıdır. Diğer türlü karşınıza çıkan düşmanlar ile tek başınıza karşılaşmak zorunda kalacaksınız. Ayrıca geminin kayalıklara da çapması kaçınılmaz olur. Geminizi kişisel olarak süsleyebilirsiniz ama bunu yapmak için altın ödemeniz gerekir. Oyunda geminiz batar ya da parçalanır ise, ceza almıyorsunuz. Geminizde değerli eşyanız yoksa istediğiniz kadar düşmanla savaşabilirsiniz. Geminizi kaybettiğiniz takdirde hemen yenisi ücretsiz olarak zaten geliyor.

Hangi Platformlarda Oynanabilir?

Sea of Thieves’i oynamak isterseniz, Xbox One ya da PC platformu fark etmeden Game Pass sistemi ile 30 TL’ye oynayabilirsiniz. Mağazalarda satış fiyatı 250 TL olan oyunu arkadaşlarınızla vakit geçirmek için deneyebilirsiniz. Sanal ortamda yeni arkadaşlıklar edinip de oyunu oynayabilirsiniz. İlk başta belirttiğimiz gibi oyunun bazı noktalarında size sıkıcı gelebilir. Cep telefonlarında Candy Crush ile vakit geçirenler ya da video oyunlarına az da olsa bilenler, FIFA veya Call of Duty Serilerini oynayanlar, Sea of Thieves’e hayran kalacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Horizon: The Frozen Wilds Oyun Tanıtımı başlıklı makalemizde Fireclaw, Frostclaw ve Horizon: The Frozen Wilds hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*