Sony’nin PlayStation 1’i Yeniden Gün Yüzüne Çıkıyor

Sony’nin PlayStation 1’i Yeniden Gün Yüzüne Çıkıyor

Bir zamanların efsane oyun konsolu PlayStation cihazının ilk sürümü PS 1 geri gelmeye hazırlanıyor. Herkes PS 5’i beklerken yetkili ağızdan gelen bir açıklama kafaları karıştırmış vaziyette. ‘Klasik’ uygulaması görülecek olan yeni konsol PS 1 olabilir.

Şirket yöneticisi John Kodera, Mantan Web’e konuştu. Söyledikleri ‘Acaba yeniden PlayStation 1 Classic yapmayı mı planlıyorlar?’ sorusunu akıllara getirdi. Kodera, sorulan bu soruya şu an için konuşulacak bir şeyin olmadığını söylemekle yetindi. Bu cevap böyle bir çalışmanın gündemlerinde olmadığını göstermekte. Ancak açıklamalarının devamında, firmanın sürekli çalıştığını ve geçmiş değerleri ortaya çıkardığını söylemesi, dedikoduların çıkmasına neden olmuş durumda. John ayrıca, geçmişi ortaya çıkarmanın farklı yolları olduğunu ve nasıl olabileceği konusunda da devamlı araştırma ve istişare halinde olduklarını belirtti.

Kodera’nın açıklamaları kapalı kutu gibi duruyor. Geçmiş değerlerden bahsederken farklı değerleri de kastetmiş olabiir. Spyro’nun yeniden güncelleme yapılarak PS 1’in ruhunu canlı tutmak istemeleri gibi bir düşünce içerisinde olmaları da mümkün görünmekte. Ancak net olarak açıklanmayan ve kapalı bırakılan PS 1 Classic konusunda da çalışıyor olabilirler. Şu an için Sony firması herhangi bir şekilde aydınlatıcı bilgiler vermiyor. Yeni konsolun adının ne olacağı ise büyük merakla beklenmekte.

Bir önceki yazımız olan 70 TL Değerindeki Hacknet Deluxe Kısa Süreliğine Ücretsiz başlıklı makalemizde Hacknet Deluxe ve Hacknet Deluxe ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*