Sosyal Medya ve SEO İlişkisi

SEO uzmanları tarafından alacağınız destekler doğrultusunda web sitenizin markalaşma sürecini başlatırsınız. Fakat sosyal medya ile SEO kapsamında daha hızlı ve daha güçlü bir altyapı ile ilerleyebilirsiniz. Bu doğrultuda özellikle de birçok markanın sosyal medya gücünden faydalanarak ne denli bir etkili performans sağladığı herkeslerin gözü önünde yer almakta. Bunun üzerine bu konumuzda sizlere sosyal medya ve SEO ilişkisi hakkında daha detaylı bilgiler sunarak web siteniz için markalaşma çalışmalarınızda fayda sağlayacaksınız. Markalaşmak için kullanılan SEO, sosyal medya desteği ile bir adım ileriye taşınarak büyük markaların bile bu doğrultuda ilerlemesini sağlamıştır.

SOSYAL MEDYA’NIN SEO’YA FAYDASI

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, artık insanların tamamı sosyal medya mecralarında takılmakta ve neredeyse reel hayatta geçirdiğimiz birçok süre zarfında da sosyal medya ile sıklıkla muhabbet etmekteyiz. Buna hitaben sosyal medya SEO’nun bu konuda sağladığı destekler sayesinde daha da ileriye taşınacak bir çalışma prensibini ortaya koymaktadır. Sosyal medya üzerinden doğru ve yerinde yöntemler ile hesaplardan paylaşılan site bağlantıları geri dönüş kapsamında birçok ziyaretçi trafiğini siteye sağlamaktadır. Trafik neticesinde sitenize gelen ziyaretçiler tam anlamıyla etkileşim gösterdikleri takdirde bu durum sizlere arama motorlarının sitenize olan bağlılığını da arttıracaktır.

Sosyal medya ve SEO üzerine yapılan çalışmalar neticesinde sitenizin index hızının artmasında oldukça fayda göreceksiniz. Bunun yanı sıra doğal yollardan backlink de kazanmış olacaksınız. Yapılan bu çalışmalar ile birlikte sitenize oldukça fayda sağlıyor ve sitenizin bilinirlik derecesini de arttırmış oluyorsunuz. Tabi bu durum aynı zaman’da web sitenizin markalaşma yolundaki hızını da arttırmış olacak. Bunlara ek olarak tabi ki de birçok kişi sosyal medya çalışmaları üzerine hatalı çalışmalar yapabilmektedir. Bunun nedeni ise insanların “ne kadar çok bağlantı versem, sitem daha da güçlenir” düşüncesi üzerine olmaktadır. Bu söylem oldukça yanlış ve hata bir işlem olmaktadır. Buna sebep ise kullanıcılar sadece muhatap oldukları içeriklere yönelmeleri üzerinedir. Bunun için yapacağınız paylaşımlar neticesinde mutlaka kullanıcıların istediği ve onlara yararlı içeriklerin olacağı bir paylaşım yapmanız gerekmektedir. Paylaşım yaparken buna ek olarak yapacağınız açıklamalar dahi özgün ve anlaşılır olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Herkesten Sil Özelliği Nedir - Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*