Steam’deki En Pahalı Oyunlar

Oyun sektörü her geçen gün gelişiyor. Her gün daha yüksek özellikte oyunlar büyük şirketler tarafından piyasaya sürülüyor. Her türde, her zevke hitap eden birçok farklı konuda oyunlar var. Yeni oyunlar çıktıkça oyuncuların en büyük problemi ise oyun fiyatları oldu. Çok sevdiğimiz oyunları satın alıp oynayamıyor olmak gerçekten üzücü. Oyunların şirketlere maliyeti çok fazla olduğundan satış fiyatları da çok yüksek oluyor. Sizler için Steam‘deki en pahalı oyunları sıraladık.

 

1. Grand Theft Auto V

Listenin ilk sırasında oyunlarla az ilgisi olanların bile çok iyi bildiği Grand Theft Auto ailesinin beşinci üyesi var. Macera, aksiyon, yarış her şey oyunun içerisinde mevcut. Oyun Rock Star Games tarafından 17 Eylül 2013 tarihinde piyasaya sürüldü. Çıktığı günden beri birçok insana ulaşan oyun hala popülerliğini koruyor. Çıkış tarihinden beri Steam’de birçok kez farklı indirimler uygulanan oyunun şuan indirimsiz fiyatı ise 179 TL.

 

2. Assassin’s Creed Origins

İstemin ikinci sırasında yine çok meşhur bir oyun serisi olan Assassin’s Creed ailesinin Origins üyesi var. Oyun Ubisoft tarafından 27 Ekim 2017 tarihinde piyasaya sürüldü. Birçok insanın oynadığı, en azından her oyuncunun bir yerlerden duymuş olduğu suikastçı oyun serisinin bu oyunu antik Mısır’da geçiyor. Yapımcısı tarafından 2 yılda geliştirilen oyunda öne çıkan özelliklerden biri de eagle eye( kartal görüş). Oyunun Steam raflarındaki fiyatı ise 209 TL.

 

3. XCOM 2


Listemizde sırada XCOM oyununun devamı XCOM 2 var. Oyun Firaxis Games tarafından geliştirildi ve 5 Şubat 2016 tarihinde piyasaya sürüldü. Uzun yıllardır istilacı uzaylılarla olan savaşın anlatıldığı oyun serisinin XCOM 2 oyununda da savaş devam ediyor. Strateji oyunlarının en bilinen ve sevilenlerinden olan oyun Steam markette şuan 219 TL.

 

4. Sid Meier’s Civilization VI


Listenin bu sırasında bir önceki sıradaki oyunla aynı fiyttaki Sid Meier’s Civilization IV var. Oyun Firaxis Games tarafından 21 Ekim 2016 tarihinde piyasaya sürüldü. Strateji oyun serisinin bütün oyunlarının konusu aynı. Bir medeniyet seçiyor ve bu medeniyeti tarih öncesi çağlardan alıp geliştiriyoruz. Her yeni oyunda ise yeni özellikler bizi bekliyor. Oyun şuanda Steam’de 219 TL fiyata sahip.

 

5. The Evil Within 2

Listemizin son sırasında listenin en pahalı oyunu olan The Evcil Whitin 2 var. Zaman ve mekan kavramı olmayan korku oyunu Tango Gameworks tarafından 12 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı. Oyunun fikir babası aynı zamanda Resident Evil serisinin yaratıcısı Shinji Mikami. Serinin ilk oyunu The Evil Whitin oldukça beğenilmiş ve başarılı satış rakamlarına ulaşmıştı. Yeni oyunlar birlikte yeni bir konu da bizi bekliyor olacak. Oyunun fiyatı ise üzücü. Oyun şuan Steam’de 266 TL karşılığında satılıyor.

Bir önceki yazımız olan Days Gone’da Çok Sayıda Sinematik Olacak başlıklı makalemizde Days Gone, Jared Huckaby ve playstation 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*