Tales of Berseria Tanıtım

Tales of Berseria Tanıtım

 

Tales serisinin Bandai tarafından yayınlanmış olan oyunu Tales of Berseria, almış olduğu birçok olumlu yorumlar ile bütün dikkati üzerine çekti. Kırmızı ay denilen bir günde şeytanlar uyanarak, ana karakter Velvet kardeşlerin olduğu köye saldırıya geçerler. Arthur’un güçlü bir egzorsist olması nedeniyle bu felaketi atlatırlar. Ancak kız kardeşleri Celica’yı maalesef kaybederler. Abisinin izinden giden Velvet, egzorsist olmayı ister fakat bu konuda hiçbir şey bilmiyordu.

 

Oyunun İncelenmesi

Daha önce Tales serisini hiç oynamadınız ama RPG geçmişiniz var ise Skyrim, Witcher gibi oyun beklerseniz yanılırsınız. Bu oyundan alacak olduğunuz keyif bambaşkadır. Bu sayılan oyunlar kadar size açık bir dünya sunmaz ve hareketleriniz çok daha sınırlıdır. Ana göreviniz bulunur ve o yolu takip edersiniz. Takım halinde ilerleme yaparsınız ve o takımı da geliştirmek sizin elinizdedir.

Takım halinde devam ederisiniz ama oyun içi Combatlar haricinde lider olarak kimi seçtiyseniz onunla dolaşma yaparsınız. Düşman ile karşılaşıldığı esnada da aynıdır bir tane görünürler. Savaşmak için temas halindesiniz ve savaş anında takımınıza karşı onların takımı bir daire içinde savaşır. Bu daire içinde başka hiçbir şeyin olması mümkün değildir.

Combat sistemi aşırı keyiflidir. Kombo ve animasyonlar iyi hazırlanmış ve çok çeşidi vardır. 4 farklı çeşit kombo sistemini savaş anında kullanabilirsiniz.  Bu sayede hareketleri dilediğiniz doğrultuda sıralamasını yapabilir, düşmanın güçsüz alanlarını seçmeniz mümkündür. Takım arkadaşlarınızı eğer oto moda almanız dahilinde onların ki otomatik olarak ayarlanmaktadır.  Bu oyunda farklı yerlerden kazanabileceğiniz çeşitli kostümler yer alır. Mesela kedi sandıkları ya da mini oyunlar gibi.

Grafikler senesine göre 10/7’dir. Animasyon ve efektler harika olsa bile grafik ve gerçeklik idare eder. Yalnız kesinlikle bu gözünüze batmaz, atmosfere yeterli gelir. En önemli kısım hikayesi, olay örgüsü harika işlenmiş ve anime sevenler için aralarda giren anime sahneleri bulunur. Seslendirme (Japonca) de dahil sürükleyici bir oyundur. Bir sonraki bölüm için sabırsızlanabilirsiniz. Vaktiniz var ise mutlaka oynamalısınız. Ayrıca Gamepad ile oynamanızı öneririz.

Seslendirme Kadrosu

Rina Satô: Velvet Crowe
Azumi Asakura: Laphicet

Daisuke Kishio.Rokurou Rangetsu

Ami Koshimizu: Eleanor Hume

Satomi Sato: Magilou
Toshiyuki Morikawa: Eizen

Nao Nagasawa: Bienfu

Yui Horie: Teresa Linares

Tomoaki Maeno: Oscar Dragonia

 

Oyun Hakkında Bilgi

Gomabyo adında ender görülen hastalık yayılmış ve insanları canavara dönüştürmektedir. Bu hastalık ile kötüye dönen dünyamızı Velvet Midgand Saklı Krallığı’na bağlı köyde hayatını sürdürüyordu. Kızıl ay yükseldiği zaman hayatları kabusa döner ve tüm çevresi canavara dönüşmeye başlar. Ana karakterin eli de gizemli bir canavar tarafından yutuldu. Velvet iblis eline sahip olmuştu ve canavarları yiyebilmekteydi. 3 yıl sonra Velvet krallığa geri döndü ve eski düzenini tekrar sağlamaya çalıştı. Yaşamış olduğu büyük travmalar yüzünden bu hastalığa karşı nefret besliyordu. Sonucunda Velvet artık soğuk bir kişiye döndü. Amacı bu hastalığı yok etmek ve Tales of Berseria dünyasını etkileyen tek kişi olacak olmasıydı.

 

 

Bir önceki yazımız olan Nier: Automata Tanıtım başlıklı makalemizde Android, inceleme ve Nier: Automata hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*