Tek Yayında 15.000 TL Bağış Almak

Bilgisayar ve Konsol oyunları bağımlıların sıklıkla takip ettiği Twitch sitesinde yayın yapan, youtube fenomeni Jahrein 30 Ocak 2018 tarihi ile hayatının en şanslı yayınını yaptı diyebiliriz. Nedeni ise belirli saat aralığı ile tek bir kişiden 1000 TL gibi bir meblağ bağışı alan Jahrein, yayın sonunda toplamda 15.000 Türk Lirasını tek bir kişiden kazanmış oldu. Bunun dışında yapılan diğer bağışları saymıyoruz bile 🙂

Afrika’da Nükleer Mühendisi olarak çalıştığını belirten Ouziii adındaki izleyici sürekli para bağışı yapınca Jahrein ” artık bağış yapma, utanıyorum ” sözleri izleyicileri güldürdü. Yayın boyunca bağışlarına devam eden Ouziii ile Jahrein Discord adlı uygulama üzerinden sohbet ederek geceyi bitirmelerine rağmen gelen açıklamalar heyecan uyandırdı diyebilirim. Sebebi ise Ouziii adlı kullanıcının yakın zamanda Türkiye’ye dönecek olması ve Jahrein ile beraber bir proje gerçekleştirmek istemesi nedeniyle bu bağışların yapıldığı ortaya çıktı.

JAHREİN KİMDİR?

Youtube ve Twitch dünyasında Jahrein mahlası ile bilinen yayıncının gerçek adı Ahmet Sonuç’tur. 1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelen yayıncı lisans eğitimine kadar olan süreci Türkiye’de okumuştur. Lisans eğitimi için Almanya’ya giden Ahmet Sonuç, burada Moleküler Fizik ve Biyokimya bölümünü okudu. Üniversite eğitiminden mezun olunca Türkiye’ye dönüş yapmak yerine Polonya’da yaşamayı tercih eden başarılı yayıncı, şuanda Polonya’da büyük bir şirketin Türkiye market şubesinde görevli olarak çalışmaktadır.

Yayıncılık kariyerinin farklı nedenleri vardır. İlk olarak yabancı ülkede Türkçeyi unutmamak adına açtığı kanal zamanla, çok sık oynadığı oyunları anlatmak istemesine dönüşmesi ile beraber 2012 yılında kendi kanalını kurdu. O döneme kadar birçok oyun ekibine katılsa da istediği randımanı elde edemeyen başarılı yayıncı, 2012’de aldığı kararın meyvelerini bugün güzel bir şekilde yiyor desek pek haksız sayılmayız.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz PUBG: Fortnite Battle Royale başlıklı makalemizde pubg benzeri oyunlar, pubg oynamak ve ücretsiz pubg hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*