Tekken 7 Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Platformlar: Xbox One, PlayStation 4, PC,

Yapımcı Şirket: Bandai Namco Games

Sistem gereksinimleri:

Minimum:

Windows 7/8/10 (64 bit)

Intel Core Intel Core i3-4160

6 GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 660 2GB, GTX 750Ti 2GB

Önerilen:

Windows 7/8/10 (64 bit)

Intel Core i5-4690

8 GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 1060

  Altın klasiklerden Tekken; serisinin 7.oyunuyla karşımızda. Tekken 7 Xbox One, PlayStation 4, PC, için göreve hazır. Dövüş oyunlarının kralı Tekken 7 gerçekten de kendine yakışır bir çıkış yakalamayı başardı.

  Oyuncularının çoğunu biliyoruz bunun haricinde tamamı serinin ilk başında olan orijinal karakterlerin dışında, ek paketlerle, tam 38 karakter olarak çıkıyor karşımıza. Bir dövüş klasiği olan Tekken 7 için makul bir sayı bizce.

 Birçoğunu tanıdığımız Tekken 7 oyuncularında böylesine çeşitlilik arz eden değişiklikler; oyuna hem derinlik, hem de heyecan katmış. Yeni oyunculardan en havalısı Brezilyalı kadın karakter.

Önce Brezilyalı Kadın Karakterle başlamanız önerilir.

    Tekken 7 oyununa ilk kez başlayanlara şiddetle tavsiye edilir. Oyuna önce bu Brezilyalı kadın karakterle başlamalısınız. Sebebine gelince: Bu karakter oyunda rahatlıkla yönlendirebileceğiniz tam bir oyuncu dostudur.

  Sizlerin de tahmin edeceğiniz üzere Tekken 7 karakterlerinin hepsi bu kadar kolay kullanımlı değil. Zorlayıcı ve çok fazla karakter sizi ilk başta epey bir silkeleyebilir. Yine de bu durum size artı puanlar sunacak özelliklerden biri.

 Tekken 7, Mortal Kombat ya da Injustice ile karşılaştırıldığında onlara göre oldukça teknik bir dövüş oyunu. Bu açıdan Tekken 7 çok kolay öğrenilebilir bir oyun değil. Gözünüz korkmasın. Bir yerden sonra zorluğuyla sizi sıkacak bir oyun değil Tekken 7. Tam tersine oyunda ustalaşmak için sizi fazlasıyla motive eden temalar ve karakterler üstüne kurulmuş bir oyun.

 Yeni başlayanlar için Tekken 7 ipuçları:

    Tekken oyunu müdavimleri bilirler; Tekken bir hareket oyunudur. Tekken 7 aynen bu özelliğini sürdürüyor ve kendisini tanıyanlara adeta selam gönderiyor. Oyunda ileri ve geri giderek devamlı surette hareket etmelisiniz.

 Ayrıca ‘’dash’’ hareketleriyle saldırınızı combo yaparak rakibinizin canına okuyabilirsiniz. Hareketli olmak,   ‘’dash’’ uygulamak size sadece puan kazandırmaz, aynı zamanda rakibinizin de aklını karıştırmanıza yardımcı olur.

Eğitim şart. Pratik yapın.

     Birçok karaktere sahip Tekken 7 içinde her karakteri seçebilirsiniz ama yukarıda bahsettiğimiz gibi önceliği Brezilyalı kadın karakterden yana kullanın. Daha sonra diğer karakterlere yönelin. Her karakterin farklı güçleri ve aksiyonları vardır. Bunları iyi öğrenmek için mutlaka pratik bölümünde sürekli pratik yapın. Emin olun ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar iyi tanıyacaksınız karakterleri. Önemsemediğiniz  karakterlerde ne cevherler varmış görüp, şaşıracaksınız.

 Tresure Battle Mode  deneyim kazanabileceğiniz bir başka alan ve üstelik burada pratik yapıp ayrıca karakterlere özel eşyaları da açabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Friday the 13th: The Game İncelemesi ve İpuçları başlıklı makalemizde Friday the 13th: The Game İncelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*