Türk Telekom Eba Kampanyası

Türk Telekom tarafından son zamanlarda birçok internet kampanyası ortaya çıkmış durumda. Bu internet kampanyaları arasında en çok dikkat çeken ise şu an gündemde olan Eba internet kampanyası oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak bir şekilde sunulan eba’ya giriş sağlamak amacıyla tüm öğrencilere ve velilere 8 GB hediye internet sunulmaktadır. Peki bu internet nasıl kullanılacak?

Eba Milli Eğitim bakanlık tarafından hazırlanılan teknolojik bir sistemdir. Eğitim amacıyla hazırlanan bu sistemde birçok seçenek karşımıza çıkıyor. Öğretmenlere ve öğrencilere sunulan bu sisteme Eba kod ile giriş sağlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından bildirilen bilgiler doğrultusunda 16 Mart tarihinde ilkokul ve ortaokul bununla birlikte lise öğrencileri tatile girdi. Öğrencilerin Eğitim’den geri kalmaması amacıyla 23 Mart tarihinde ise uzaktan eğitim Eba aracılığı ile başlayacak. Öğrencilerin geri kalmaması amacıyla hazırlanan bu program kapsamında Eba için internet paketleri sunuldu.

Nasıl Yararlanılır?

Türk Telekom ve diğer operatörler tarafından sunulan bu hediye internetten yararlanmak için öncelikle bireysel olarak başvuru yapılması gerekiyor.

Ancak bu kampanyadan faturalı hat sahipleri ve ön ödemeli hat sahipleri için sunulmuştur.

Kampanyaya katılmak için Eba yazarak 5555 numarası üzerinden SMS atmanız gerekiyor. Faturalı ve faturasız tüm hak sahipleri için geçerli olan bu kampanya sınırlı bir süreye sahiptir.

Eba programı kapsamında kalan bilgi öğrenmek için Kalan yazarak 5555 numarasına SMS gönderilebilir. Eğer faturasız hatta sahip iseniz Kalan Eba yazıp 5555 numarasına SMS göndermelisiniz. Sms ile size bildirilen detaylarda ise 2 saat öncesi kullanımlar geçerli olmaktadır. Kampanya kapsamında kalan haklar Bir dahaki aya devredilmez. İnternet hakkının kullanımı azaldıkça yüzde seksen ve yüzde 100 olduğu takdirde sistem size otomatik olarak SMS gönderecektir. Size sunulan mevcut kampanya asla üçüncü şahıslara devredilemez. Eğer kampanya sürecinde operatör hattı taşınır ise bu paket hakkı da sona erecektir.

Kampanya kapsamında EBA Sitesi üzerinden ya da EBA uygulaması kullanılırken size sunulan bu internet avantajı sadece Yurtiçi kullanımına dahil olmaktadır. Yurt dışı için geçerli değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*