Ücretsiz PUBG: Fortnite Battle Royale

İlk olarak televizyon dizilerinde gördüğümüz survivor tarzı yaşam modelinin dijital ortamlarda oyun edilmesi ile beraber başlayan bu sektörde şüphesiz piyasanın lideri Player Unknowns Battleground yani PUBG oyunu oldu. Steam’de 60 – 70 lira arası bir fiyattan satılmasına rağmen anlık 2 milyon online oyuncu ile rekorlar kıran bu oyun için hem güçlü bir bilgisayarınızın olması gerekiyor hem de bir miktar para yatırmanız gerekiyor.

Bu noktada eksiklikleri tespit eden Amerikalı oyun yapımcısı şirket Epic Games geçtiğimiz aylar içerisinde çıkardığı Fortnite Battle Royale adlı oyunu ile oyuncuları oldukça sevindirdi. Tamamen ücretsiz bir şekilde yayınlanan oyun PUBG ile aynı mantıkta olup görsellerinin daha şirin olduğunu söyleyebilirim 🙂 Oldukça farklı bir görsel anlayışının olduğu oyunda PUBG ile benzerlikleri çok eğlenceli bir dille örtmüşler. Örneğin PUBG oynarken adaya gönderildiğiniz araç bir uçak. Bu oyunda ise ateşli balon ile uçurulmuş bir otobüste gidiyorsunuz. PUBG oyununda uçaktan atladıktan sonra şehre paraşüt ile inerken bu oyunda drone ile iniş yapıyorsunuz 🙂 Bunun gibi yüzlerce küçük ayrıntı bulunuyor.

CRAFT YAPISI OYUNU FARKLI KILIYOR

Esinlendiği ve hatta kopya çekildiği iddiası ile PUBG ekibi tarafından Epic Games’e dava açılsa dahi bir kaç farklı yapısı ve özelliği ile bu davadan kurtulabilir yapımcı oyun firması. Oyunu oynarken en çok hoşuma giden şey ise ağaç, ev, trafo, araba, kamyon ne varsa parçalama şansına sahipsiniz. Parçaladığınız malzemelerin temelini alarak sonrasında başka bir yerde kendinize yapı inşa edebiliyorsunuz. Özellikle ağaçlar ile yapılan yapılar sayesinde rakibinizi öldürmeniz daha kolay bir hale gelebiliyor.

Özellikle oyunu profesyonel oynayan oyuncular son 5 – 10 kişi kaldığı zaman ve harita alanı daraldığı vakit ellerindeki malzemeleri kullanarak sürekli yükselttikleri bir kale kurarak rakiplerine avantaj sağlamaya çalışıyorlar. Bunun dışında ise uzaklardan size ateş eden biri varken ve sizin elinizde silah yoksa saniyesinde kurulan tahta bloklar sayesinde mermiler için kalkan niyetine kullanabiliyorsunuz.

OYUN MODLARI İLE EĞLENCE KATLANIYOR

Oyunun içinde herkesin tek olduğu 100 kişilik mücadele dışında ekip mücadelesi, ikili mücadele 50 v 50 gibi çeşitli oyun modları bulunuyor.Böylece oyun zevkinizi ikiye katlama şansınız oluyor. Benim şahsen en sevdiğim oyun modu ise 50v50. Nedeni ise adaya atlarken kimler ile hangi tarafa gideceğinizi seçemiyorsunuz. Bazen düştüğünüz şehir sizin takım oyuncuları ile dolu iken bazen rakip oyuncuların dolu olduğu şehre düşüyorsunuz. Böyle bir durumda çok zekice hamleler ve şans faktörü varsa bir ihtimal canlı çıkabiliyorsunuz 🙂 Kısacası PUBG oynamak isteyenler ya da bu oyun türüne merak duyan kimseler para vermeden, bilgisayar sistemini zorlamadan oynamak istiyorlarsa Fortnite Battle Royale kaçırılmaz bir fırsat.

Bir önceki yazımız olan Plastic Memories Anime Konusu başlıklı makalemizde Plastic Memories Anime Konusu ve Plastic Memories Konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*