Vodafone’dan Eğitime Destek Kampanyası

Günümüzün başarılı operatörlerinden birisi olan Vodafone tarafından birçok bedava kampanya sunuluyor. Bu kampanyalar arasında en çok takip edilen ve tercih edilen ise şüphesiz internet kampanyaları oluyor. Bunun nedeni ise içerisinde bulunduğumuz dönem bir çeşit teknoloji dönemi haline gelmiştir. Günümüzde okullarda, iş yerlerinde hemen hemen her yerde internet kullanılıyor. Buna en iyi örnek günümüzde yaşanan Corona virüs salgını dolayısıyla eğitime ara verilmesi ve bunun için hediye internet verilerek uzaktan eğitim amaçlanması olacaktır.

Tüm dünyada yayılan salgın ülkemizde de baş göstermeye başlayınca Milli Eğitim Bakanı tarafından bu programın daha iyi bir seçenek olduğu kararlaştırılmıştır. Bu duruma bağlı olarak ise Vodafone başta olmak üzere birçok operatör firması uyum sağlayarak öğrenciler uzaktan eğitim alsın, geri kalmasın diye internet paketi sunmaktadır.

Ortak bir hareket olan bu kampanyadan tabi ki Vodafone’da imkanlar sunuyor. Zaten günümüzde Vodafone gençlere özel yaptığı birçok kampanya ile ön plana çıkıyor. Vodafone Eba ücretsiz internet hizmeti eğitim Bilişim ağı olarak karşımıza çıkan Eba ders ağının ücretsiz olarak öğrencilere sunulması amacıyla hazırlanmış bir programdır.

23 Mart tarihinden itibaren Eba üzerinde uzaktan eğitime başlanacaktır Vodafone tarafından sunulan ücretsiz internet paketleri ile de Vodafone hat sahibi olan tüm abonelerin hatlarına otomatik olarak bu hediye paket tanımlanacaktır. Böylece ders kanalına Başarılı bir şekilde giriş yapılacak ve gerekli dokümanlar ile ders anlatımı gerçekleştirilecektir. Eba üzerinde veliler ve öğrenciler için ayrı giriş kısımları hazırlanmış durumdadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından operatörler ile yapılan işbirliği sonucunda Vodafone tarafından sunulan internet 5 Nisan tarihinde sona ermekte olup virüs salgından dolayı yapılan uzaktan eğitim çözümü süresince aylık olarak daima yenilenecektir. Başta 3 GB olarak planlanmış olan internet paketi daha sonradan Vodafone firmasının desteği ile 6 GB olarak sunulmuştur.

Sunulan bu eğitim paketi otomatik olarak tanımlanır, bundan dolayı velilerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur. Kampanyadan 5 Nisan tarihine kadar yararlanma imkanı bulunuyor. Ardından eğer uzaktan eğitime devam edilir ise paket tekrar yenilenecektir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*