Warhammer: Vermintide 2 Tanıtım

Warhammer: Vermintide 2

 

İlk Verminte oyunu oyuncuları, herhangi bir şekilde kendilerine çekmeyi başarmış olsa da uzun zamanda istenileni veremedi ve çok hatalar vardı. Bu serinin 2. Oyununda yayıncı ve geliştirici Fatshark, ilk oyunda bulunan tüm eksiklikleri ortadan kaldırarak, çok iyi bir oyun geliştirmiş. Ayrıca bu kadarla da yetinmesini bilmeyen ekip, son zamanlarda oynanan en başarılı co-op oyunu da sunmuştur. Bu yüzden Verminte 2‘yi oynamanız halinde büyük keyif alabilirsiniz.

Oyunda 12 harita bulunuyor ve 5 tane de karakter yer alıyor. Eğer 5 karakter az diye düşünüyorsanız, bu karakterler de içlerinde farklı sınıflara ayrılıyor. Aslında oyunu 15 farklı sınıf ile oynamanız mümkün. Her sınıfın ayrıntılı bir yetenek ağacı vardır. Bu alandan arkadaşlarınıza yardım edebilir ya da kendiniz mücadele edebilirsiniz.  İlk serinin oyununda rakibiniz yalnızca Skaven ordusuydu ancak yendiğiniz bu ırk beraberinde Chaos ordularını da taşımış. Chaos’un çoğu savaşçıları inanılmaz bir güce sahiptirler ve en kolay seviyede bile oyuncuları epey bir zora sokuyor. Bu oyuna ilk başladığınızda size oyunu anlatan kısa bir video yayınlanıyor. Bu bölümde Chaos ve Skaven birlikleri ile dolu olan zindandan kaçmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca bu bölümde oyunda yer alan karakterler ile de karşılaşmak durumunda kalıyorsunuz.

Eğitim bölümünün bitmesinin ardından asıl oyun o zaman başlıyor ve ana merkeze gitmenizi sağlıyor. Özel olarak kullanmış olduğunuz bu alanda silah yapabilmek için demir ocağı, mağazalar ve oyuna girebilmek için bir yer almanızı sağlıyor. Bu alanda Custom Game, Quick Play gibi modlar da bulunuyor. Oyunu ilk kez oynayanlar için Quick Play modu ile oynamaları tavsiye edilir. Oyundaki karakteriniz her bölümde almış olduğunuz puan ile seviye atlayarak çok daha güçleniyor. Her bölüm donunda ve seviye atladığınızda size verilen kutularda güçlü ve çok çeşitli silahlar çıkabilir. Kutuları gerçek para ile almanız mümkün değil.

Warhammer: Vermintide 2 içindeki oyunlar çok eğlenceli ve basittir. İstediğiniz karakter sınıfını bulduğunuz takdirde keyfiniz daha da artıyor. Uygun bir fiyata sahip olan bu oyun da takım çalışması büyük önem taşıyor. Özellikle yalnız oynamaya başlarsanız ya da takım arkadaşlarınızdan ayrı kaldığınız zaman, ölmeniz yok yüksek bir ihtimaldir. Skaven ordusunda bulunan küçük fare askerleri, kötü ekipmanlarına rağmen bir vuruşla sizi öldürebilir. Oyunda elit askerler de mevcut hatta onlar sizi yakaladıkları an arkadaşınız sizi kurtarmazsa oyunu oynamanız zor.

 

Oyun grafik açısından da gayet başarılı. Unreal Engine 4 ile yapılmış olan bu grafikler oyuna ayrı bir hava katmasına sebep oluyor. Ayrıca ilk oyunda bulunan optimizasyon sorunu Vermintide 2 de yoktur. Bu tür oyunların tekrar etmesi çok normal ama Fatshark, bu konun üstesinden gelmeyi başarmış. Oyunda haritalar aynı kalmış olsa da düşmanlar devamlı değişiyor. Mesela aynı haritaya den geldiğiniz anda yine aynı düşmanla savaşmıyorsunuz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Splinter Cell’in Yeni Versiyonu Kısa Bir Zaman İçinde Çıkıyor! başlıklı makalemizde NSA, Sam Fisher ve Splinter Cell hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*