WhatsApp’ta Yanlışlıkla Gönderilen Mesajı Silme, Geri Alma Nasıl Yapılır?

WhatsApp kapsamında gerçekleştirilen yeni güncellemeler ile birlikte yeni özellikler de gelmekte. Buna yönelik WhatsApp geliştiricileri kullanıcıların beğendiği ve son dönemlerde dillerden düşmeyen mesaj silme özelliğini aktif etti. WhatsApp’ta gönderilen mesajları silme veya geri alma gibi durumların eklendiği güncelleme ile birlikte tüm Android ve iOS tabanlı akıllı telefonlarda da kullanılmaya başlandı bile. Artık WhatsApp uygulaması üzerinden gönderdiğiniz her mesaj, karşı tarafın daha görmeden silinebilmesine olanak tanıyor. Konumuz dahilinde sizlere tam da bu konu üzerine yer alan WhatsApp’da gönderilen mesajlar nasıl silinir ve diğer önemli bilgileri aktaracağız.

WhatsApp’da Gönderilen Mesajlar Nasıl Silinir?

Ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan ve aynı zamanda en popüleri de olan WhatsApp tarafından yapılan duyuru da artık gönderilen ve istenmeyen mesajların silinebileceğine dair bilgiler verilmişti. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen bu özellik ise sonunda geldi. İlk olarak iOS kullanıcılarına beta yayın olarak verilen özellik geliştiriciler tarafından tam olarak hazırlandı ve yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu. Gönderdiğiniz mesajları geri alma, yani silebilmeniz için ise size bir süre müddet verilmektedir. İstenmeyen, kaza sonucu yanlışlıkla birine gönderdiğiniz veya farklı bir konu üzerinden ele aldığımız herhangi bir mesajınızı 7 dakika içerisinde silebilmektesiniz. 7 dakikayı geçen mesajlar maalesef silinmiyor. Bu süre geçtikten sonra artık mesajınız uygulama tarafından gönderilmiş bir ileti olarak algılandığından silinmeye müsaade edilmiyor.

Mesaj silme işleminin gerçekleşebilmesi için hem sizin, hem de karşı tarafın WhatsApp’a yönelik son sürümü telefonunda kullanıyor olması gerekmektedir. Aksi durumunda bu özellik maalesef çalışmıyor, ek olarak mesajı silseniz dahi karşı tarafa “bu mesaj *** tarafından silindi” olarak bildirim göndermektedir. Eğer istemediğiniz bir mesajı 7 dakika içerisinde silmek istiyorsanız, öncelikle silinecek olan mesaja parmağınız ile üzerinde basılı tutun ve Sil > Herkesten Sil yolunu izleyerek mesajı silme komutunu verin. Karşı taraf ile yapacağınız sohbet ekranında “Bu Mesaj Silindi” ibaresi yanacaktır. Bu bildirim mesajını görmeniz halinde mesajınızın başarıyla silindiğine kanaat getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WordPress Seo Ayarları Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*