WordPress Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

Açık kaynak koduna sahip ve geliştirilebilir bir platform yazılımı olan WordPress dünya genelinde en çok kullanılan CMS alt yapısına sahip olmaktadır. Google ile tam uyumlu bir safha da olan ve bu kapsamda geliştiriciler tarafından sürekli güncel sürüme dayalı olarak yeni sürümlerin sıklıkla çıkarılması, sistemi daha güvenli ve esnek bir yapıda olmasını sağlıyor. En büyük rakibi olan Joomla’ya bile oldukça büyük bir fark atan ilgili yazılım, ücretsiz olarak sunuluyor. Ek olarak temaları ve on binlerce eklentiyi dahi ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Fakat bu kapsamda en önemli olanı ise WordPress SEO olmaktadır. Buna yönelik aşağıda yer alan eklenti ve izlenimleri takip ederek WordPress siteniz için en iyi SEO kapsamını oluşturabilirsiniz.

WordPress için En İyi SEO Eklentileri

Yoast SEO: En etkili SEO eklentisi olarak görülen YoasT SEO, diğer eklentilerin aksine oldukça detaylı bir eklenti olmaktadır. Sürekli güncellenen eklentinin iki farklı sürümü bulunuyor. Bunlardan ilki ücretsiz, diğeri ise daha gelişmiş araçlara ve sınırsız birtakım özellik kullanımlarına dayalı olan ücretli sürüm olmaktadır. Arama motorlarından en iyi sonucu alabilmek için YoasT SEO’yu ilk sırada öneriyoruz.

All in One SEO Pack: WordPress için, hatta ve hatta YoasT SEO’dan önce dahi ortaya çıkan All in One SEO Pack eklentisi olmaktadır. Bu eklenti ile WordPress sitelerinize harika bir SEO kapsamı oluşturabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde yazılar, sayfalar ve title gibi birçok alanı SEO’ya yönelik düzenleyebilmektesiniz.

Platinum SEO Pack: Yukarıda belirttiğimiz her iki eklentiye alternatif olarak seçebileceğiniz bir diğer SEO eklentisi olmaktadır. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan bu eklenti pek ayar gerektirmediği gibi, aynı zamanda ücretsiz olarak kullanılabilinen bir eklenti kapsamında olmaktadır.

SEO Smart Links: Oluşturmuş olduğunuz herhangi bir konu içerisinde otomatik link vermenizi ve sayfalar arasında geçişlerin yapılabilmesini sağlayan ücretsiz bir eklenti yazılımıdır. Arama motorlarına yönelik en uygun linklemeyi yaparak ziyaretçilerinizin sitenizde daha uzun süre kalmanızı sağlamaktadır.

SEO Friendly Images: Web sitenizde bulunan tekli resim veya galeri sistemine dayalı olarak resim optimizasyonu yapan ve aynı zamanda resimlere yönelik en iyi SEO kapsamını oluşturan bu eklenti tamamen ücretsiz olarak sizlere sunuluyor. Resimlere alt ve title etiketleri ayarlayarak en iyi optimizasyonu sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Büyük Boyutlu Dosya Nasıl Gönderilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*