WWE 2K18 Oyun Tanıtımı

WWE 2K18 Oyun Tanıtımı

 

Ülkemiz Amerikan Güreş’ini, daha önce bazı televizyon kanallarından izleyerek öğrendi. Geçlerimiz tekrar WWE şovlarına ilgi göstermeye başlayınca FOX kanalında seslendirmesi Türkçe olarak izlemiştik. WWE’nin en fazla izlenen bölümlerinden biri olan WrestleMania’nın bir bölümü İstanbul’da yapıldı. Sonuç olarak WWE,nin ülkemizde yabancı olmadığını söyleyebiliriz. Genel olarak WWE ve tüm spor dallarının ilerleyememe gibi problemleri bulunuyor. Tabi ki bu sonucun kötü olduğu anlamına gelmez. WWE 2K18, kendi anlamında başarılı bir yapım ve geçtiğimiz seneye kıyasla görsel, oynanış, kadrosu ve mod zenginliği ile daha iyi karşımıza çıktı. Bunun en büyük nedenlerin biri de oyunda hemen hemen her şeyi kendinizin yaratabiliyor olmasıdır.

Mesela dövüş arenanızı, kendi güreşçinizi ve güreşçinin girişini dahi sizin yapma şansınız bulunuyor. Bazı sınırlamalar da yok değil, fakat bu sınırı bulabilmek için çok derinlere gitmeniz gerekir. WWE tarihinde tüm güreşçilerin hareketlerini kendi karakterinize ekleme gibi durumunuz bulunuyor. Ayrıca MyCareer modu, 2K’nın oyunlarında yaptığı en fazla beğenilen özellikler arasında yer alıyor. Bu da WWE için yeterli ve NBA 2K18’de yaşanan Pay to Win olayından sonra güvenirliğini kaybeden 2K Games, WWE 2K18 için bunu en aza indirmeye çalışmış.

 

WWE 2K18 MyCareer Modu

Eski oyunlarına kıyasla oyuncuya daha fazla özgürlük tanıyan MyCareer’de sevdiğiniz güreşçiler ile konuşabilir, sahne arkasında bulunan etkinliklere dahi olabilir ve zaman geçirebilmek için challange oyunlarını oynayabilirsiniz. MyCareer’in en büyük olanağı her zamanki gibi ringlerde maç yapmak ve dünya şampiyonu olabilmektir. Geçtiğimiz oyunlarda da durum böyleydi diyorsanız, bu oyunda kariyer modu 2 kata yakın içerik sunuyor. Road To Glory modunda, MyCareer de bulunanların haricinde yaratmış olduğunuz karakter ile çoklu oyunculu maçlara katılabiliyorsunuz. Ayrıca başka oyuncular ile de ringlerde güreşme şansınız var.

Kazanmış olduğunuz puanlar bonus hediyeler olabilir ve karakterinizi geliştirip, daha da güçlenmesini sağlamanız mümkün. Bu mod çok iyi bir şekilde tasarımı yapılmış ancak tek sorun internet. İnternet sorunu ne kadar az olmuş olsa bile karşılaştığınızda sakın bırakmayın. Univerde Mode’u kullanıcılarını çok fazla yanılgıya düşürdü. WWE 2K18, geçtiğimiz senenin hemen hemen aynısını tekrar karşımıza çıkarmış ve modun sunmuş olduğu potansiyeli değerlendirememiş. Fakat oyun yinede eğlencesinden hiçbir şey kaybetmemiş.

 

WWE 2K18 Universe Mode

Oyunun oynama şekli değiştirilmiş ve eğlenceli olmuş. Oyun esnasında yaşanan çekişmeler, maçın yapısını değiştirerek dengeli bir hal almasına neden olmuş. Oyunun çoklu oyuncu sisteminde karşılaşılan en büyük problem, son saniyede oyundan atılmaktır. Bu sorun güncellemeler ile yok olacak bir şey olsa bile oyun esnasında sıkıntı yaratabiliyor. Ringin içinde yaşanan çekişme ve kaos her oyun sırasında heyecan katıyor. Oyunun içinde birçok teknik sorunlar da bulunuyor. Genellikle yapay zekadan kaynaklanıyor ve çoğu zaman sizi güldürebiliyor. Amerikan güreşlerini seviyorsanız hiç sıkılmadan oynayabileceğiniz bir oyun. Oyunda yer alan fazla güreşçiler de oyundan sıkılmamanızı sağlamakta.

WWE 2K18, harika bir güreş oyunu olmayı başarmış ancak, 2K17 ile bazı benzer durumlarının olması nedeni ile takipçilerine oyun yetersiz gelebilir. Amerikan güreşi hayranlarının severek takip edip oynadığı bir oyun.

 

Bir önceki yazımız olan Wolfenstein II: The New Colossus Oyun Tanıtımı başlıklı makalemizde Wolfenstein II ve Wolfenstein II: The New Colossus hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*