Yakuza Online Oyunu için Tanıtım Videosu Yayınlandı

Yakuza Online Oyunu için Tanıtım Videosu Yayınlandı

 

New Yakuza ismi ile sunulacak serinin ilk oyunu olan Yakuza Online, 2018 senesinde yeni kahramanlar ile akıllı cihazlarda kullanıcılara sunulması planlanıyor. Ryu ga Gotoku’nun oluşturmuş olduğu YouTube kanalında oyuna ait 13 dakikalık bir video paylaşıldı. Paylaşılan bu video ana kahramanın hayatını ve yaşadıklarını anlatıyor. 2018 senesinde piyasaya çıkacak olan oyun, bilgisayar kullanıcıları için de kullanılabilecek.

Yakuza Online oyununu oynamak için hiçbir ücret ödenmeyecek yalnızca oyun içi alınan eşyalar ücretli olacaktır. Resmi internet sitesinin yayınlamış olduğu kaynaklardan biri, Yakuza oyunlarının toplam satışları 9,5 milyon kopyayı geçmiştir.

Ichiban’ın Hikayesi

1977 yılında dünyaya gelen Kasuga Iciban, seks işçisi olan annesinin bebeğine isim vermesinden hemen sonra ortadan yok oldu. Babasından ise hiçbir iz bulunmadı. Ichiban doğduğu günden beri yalnız ve çaresiz kaldı ancak Kamurochu halkı ona destek verdi. Bu halk sayısız suçlara bulaşmış, harap karaciğerleri olan ve evsiz insanlardır. Ancak Ichiban için bu halk, iyi bir aile olmayı başarmıştır. Okul hayatında başarısızlıklar yaşayan Ichiban, hayata karşı yenilmemek adına birçok iş sürdürse de pek faydalı olamadı. Ichiban, katil Ara

Kumar, Alkol ve Kadınlar

İchiban’ın parası bittiği zamanlarda sokakta punklar ile kavga ederek onların paralarını alıyordu. Bir gün yine hedef belirlediği kişiyi gözüne kestirmişti ama bu sefer sert kayaya çarpmıştı. O kişi Yakuza idi ve Yakuza bu işin peşine düşerek Ichiban’ı yakaladı. Yaptığı çeşitli işkenceler ile Ichiban’ı konuşturmayı başardı.

Ichiban, kurtulabilmek için Arakawa’nın ismini söyler. Ancak söylediği bu fikir sadece yıkım getirmekten başka bir işe yaramaz. Yakuza bunu Arawaka’ya karşı kullanmayı planlar ve haber göndererek buluşmayı teklif eder. Buluşmayı kabul eden Arawaka, ofise onları çağırır. Ichiban nasıl bu işten kurtulacağını bir türlü bilemez. Yakuza, Arawaka’ya bu kişi ailemizden birini öldürüyordu bunun sorumluluğunu almalısın dedi. Arawaka, sert bir bakışla Ichiban’a baktı ve parmaklarımdan birini size verebilirim dedi. Bıçak ile parmağını kesti ve herkes soğuk terler döktü. Daha sonra Ichiban serbest kalır.

Ichiban, bu davranışından dolayı Arawaka’ya teşekkür eder. O da bir daha Yakuza ve çevresine karışırsan bunu canınla öderisn diye onu uyarır. Bu olaydan sonra Ichiban çok etkilenir ve yolunu Arawaka’yı takip etmekle geçirir.  Daha sonra Ichiban, günlerce Arawaka’nın ofisinin kapısında bekler ama kabul edilmez. Bundan dolatı asla yılmayan Ichiban, 100 gün sonra Arawaka tarafından kabul edilmiştir. Geçen zamaanlardan sonra Arawaka ailesinin üyesi bir cinayete karıştı. Konuyu kapatabilmek için Arawaka, suçu Ichiban’ın üstlenmesini istedi. Ichiban ise hiç tereddüt etmeden ona olan borcunu ödemek için sabırsızlanıyordu. Ertesi gün doğum günü olan Ichiban, polise teslim olarak 20. Yaşını kutlar.

Sene 2018

Özgürlüğünü kaybetmesinden bugüne kadar tam 17 sene geçmiştir. Daha sonra gerçek dünyaya geri döndü ama hiçbir şey bıraktığı gibi değildi. Yaşamış olduğu yere gitmeye karar verdi ancak oraya vardığında her şey çok değişmişti. Arkasında beliren bir dedektif, şehrin bu hale gelmesinde senin patronun olan Arawaka’nın sebep olduğunu söyler. Bunu duyan Ichiba intikam almak için harekete geçmeye hazırlanır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Ünlü Oyun Firması THQ Nordic, Koch Media’yı Satın Aldı başlıklı makalemizde Dead Island, Koch Media ve Risen hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*