Yerli Whatsapp: PTTMessenger

Mobil teknolojinin en ileri günlerini yaşadığımız şu günlerde birçok ülke kendi yazılımlarını üretme yoluna giderek ülke kullanıcılarının yerli ürün kullanması için çalışmalar yürütüyor. Rusya’da Telegram, Kore’de Kakao Talk, Çin’de WeChat gibi yerli üretimler kullanılırken bu gelişmenin karşısında sessiz kalmayan ülkemiz yerli olarak sohbet ve iletişim amaçlı PTT Messenger uygulamasını tanıttı.  İlk olarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından tanıtılan uygulama kısa sürede çok ses getirdi. Tabii bunun yanında gerçekten güvenli mi, değil mi tartışmaları da gündemi sıkça işgal eden bir konu oldu.

MARKETLERDE DAHA YERİNİ ALMADI

Kargo, mektup, sim kart, telefon görüşmesi gibi birçok iletişim alanında aktif olarak başarılı görevler yapan PTT uygulamanın tanıtıldığı andan itibaren uygulamaya özel bir internet sitesi açarak uygulamanın indirme linkini paylaştı. Lakin oluşan yoğunluk ve halen tam anlamı nedeni ile kullanıma hazır olmayışı sebebiyle uygulama kısa sürede yayından kaldırıldı. Şimdilik 3 platformda çalışan bu uygulama Play Store ve App Store’da yer almıyor.

GÜVENLİK ENDİŞESİ

İlk olarak birçok kullanıcının sorduğu şey ise yazışmalarımız okunur mu? sorusu oldu. Bu konuda açıklama yapan yetkililer uygulamamız tamamen yerli mühendisler tarafından üretildi. Uygulama üretme sürecinde herkese ulaşabilmesi için optimizasyon işlemini oldukça iyi yaptık, bu nedenle en düşük özellikli akıllı telefonlarda bile rahatlıkla çalışabilecek bir yapıya sahip. Uygulamanın güvenlik kısmında ise dünyaca ispatlanmış yöntem ve teknolojileri göz önünde bulundurarak güvenlik çember sistemini oluşturduk. Yazışmalar okunamaz bir haldedir. Açıklamasını yaptılar. Yine de halkın bu yönde çeşitli endişeleri var. Tabii ki zaman içinde bu konuda daha uzman kişiler çıkarak açıklama yapacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Vodafone Hediye Bedava İnternet Konuşma Kampanyası başlıklı makalemizde Vodafone Bedava İnternet, Vodafone Hediye Bedava İnternet ve Vodafone Hediye Bedava Konuşma hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*