Youtube Türkiye En Çok İzlenen 5 Oyun Kanalı

Teknolojiyle birlikte Youtube artık hayatımızın bir parçası oldu. Yapacağımız herhangi bir iş olduğunda veya merak ettiğimiz bir konu olduğunda yolumuz Youtube’a uğruyor. Youtube oyuncular için de büyük nimet. Yeni çıkan oyunların takip edilmesi, oyunlar hakkındaki bilgiler edinilip ilk izlenimlerin oluşması açısından birçok oyuncu farklı Youtube kanallarını takip ediyor. Sizler için Youtube Türkiye’de en çok izlenen 5 oyun kanalını listeledik.
5. Han Kanal

Listemizin 5.si bu listede en az izlenme sayısına sahip olan Han Kanal. Han Kanal 29 Ekim 2013 tarihinde Youtube dünyasına katıldı. Kanal temelde oyun üzerine kurulu. Yeni çıkan oyunların tanıtımı, başta Minecraft olmak üzere popüler oyunlar ile ilgili videolar ve oyunlardaki hatalar ile ilgili videolar başta olmak üzere komik videolar, teknolojik eşya tanıtımları ve vloglar kanalda yer alan başlıca videolar arasında. Han Kanal şuan 830.000 civarı aboneye sahip ve 500 milyon civarında izlenmesi var.
4. Oyun Delisi


Bir sonraki sırada Oyun Delisi kanalı yer alıyor. Oyun Delisi kanalı 24 Kasım 2013 tarihinde açıldı. Yine yeni çıkan oyunların tanıtıldığı kanalda çok zor ve çok kolay oyunlar, sanal gerçeklik oyunları, mobil oyunlar, korku oyunları ve web bazlı oyunlar tanıtılıyor. Kanalda oyunlar farklı konsollarda oynanarak konsollar arası farklar da anlatılıyor. Kanalin abone sayısı 2.2 milyon civarında. Toplam izlenme sayısı ise 735 milyon dolaylarında dolaşıyor şu günlerde.
3. Oyun Portal


Zirveye doğru yaklaşırken sırada Oyun Portal kanalı var. Kanal 11 Eylül 2013’de Youtube’daki yerini aldı. Kanalda yeni çıkan oyunlarla birlikte farklı oynayış videoları ve Minecraft gibi bazı oyunlardaki macera videoları yer alıyor. Kanalin 1.9 milyon abonesi var. Abone sayısı bir önceki kanaldan daha az olmasına rağmen bu listede 3. sırada yer almasının sebebi ise izlenme sayısı. Kanalın şuan 811 milyon izlenmesi var.
2. Burak Oyunda

En çok izlenen kanala bir kaldı. Youtube Türkiye’nin 2. en çok izlenen Youtube kanalı Burak Oyunda. Kanal 9 Temmuz 2009’da açılmış, eski kanallardan bir tanesi. Oyun tanıtım videolarının yanında oyunların geçilemeyen bölümleri ile ilgili videolar da kanalda yer alıyor. Kanalın 2.8 milyon abonesi var. İzlenme sayısı ise şuan itibariyle 911 milyon civarında.
1. NDNG – Enes Batur


Geldik zirveye. Youtube Türkiye’nin en çok izlenen oyun kanalı NDNG- Enes Batur. Kanal 18 Kasım 2012 tarihinde açılmış. Enes Batur’un isminin başındaki NDNG kısaltmasının açılımı New Day New Game yani her yeni günle birlikte yeni bir video düşüncesiyle oluşturulmuş. Kanala hergün saat 19.00’da videolar yükleniyor. Kanalda tanıtım videoları, yeni oyunlar ve birçok farklı içeriğe rastlamak mümkün. Videolar son derece komik olmasıyla meşhur. Kanalın 6.4 milyon abonesi var ve izlenme sayısı tamı tamına 2.6 milyar.

Bir önceki yazımız olan En Pahalı 3 Oyuncu Aksesuarı başlıklı makalemizde aksesuar, gaming ve iyi oyuncu hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*