Youtube Videoları Nasıl İndirilir?

Youtube Videoları

2015 yılında yayıncılarına sponsor anlaşması seçeneği sunarak, yayıncılarının para kazanmasını aktif eden Youtube dünyanın en büyük video sitesi olmayı hızla başardı. Ayrıca dünyanın en büyük ikinci arama motoru unvanına da sahip olan bu siteye 1 gün içerisinde eklenen videoların tamamını izlemeniz için 65 yıl harcamalısınız. Böyle büyük bir video ağ sisteminde insanlar çeşitli videoları telefonlarına ya da bilgisayarlarına indirmek istiyor. Youtube Videoları Nasıl İndirilir başlıklı bu yazımızda indirmek için çeşitli alternatifleri sunacağız.

Youtube Videoları Nasıl İndirilir?

Youtube üzerinden video indirmek için üç farklı yol bulunmaktadır. İlk olarak Freemake, IDM tarzı programlardan bahsedelim.

Freemake / IDM: Birbirinden farklı olan bu iki program Youtube üzerinden video indirme işlemini yapmaya oldukça fazla bir şekilde yarıyor. Özellikle Freemake programında videonun hangi kalitede ve hangi formatta indirilebileceğini seçebilme özelliği programınızı oldukça kullanışlı kılıyor.

SSYoutube: Aslında bir internet sitesi olarak hizmet veren bu proje, çok güzel bir mantık üzerine oturtulmuş. İzlediğiniz video için adres satırında youtube yazısının önüne ss eklediğiniz takdirde videoyu çeşitli formatta ve çeşitli kalite seçeneklerine göre indirebiliyorsunuz.

Chrome Uzantıları: Freemake ve SSYoutube gibi uygulamaların yanında üçüncü parti olarak yayınlanan chrome uzantıları sayesinde videoların altında beliren download butonları sayesinde de video indirebilirsiniz.

MYT Material: Play store uygulaması olarak yayınlanan bu uygulama özellikle müzik indirme işlemleri için kullanılıyor. Genellikle filtreleme sistemi sayesinde sadece müzik videolarına ulaştığınız bu program sayesinde isteğe bağlı olarak video klip ya da mp3 dosyası olarak arattığınız videoyu indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medyanın Yararları ve Zararları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*