YouTuber Enes Batur ve Bilinmeyenler

YouTuber Enes Batur ve Bilinmeyenler

YouTube hesabı ile eğlenceli, oyun, komedi gibi videolar çekip yükleyerek, şöhreti yakalayan Enes Batur’un hayatı ve kim olduğu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Kendi hayatını anlattığı ve başrolünde oynadığı ‘’Enes Batur Hayal mi Gerçek mi ‘’ filmi sayesinde büyük ses getirerek, gündeme geldi. Son zamanlarda adından çok sık bahsedilen kişi olarak yerini aldı. Bütün bu yaşananların ardından Enes Batur’un nereli olduğu, yaşı, eğitim hayatı herkes tarafından merak edilip araştırılıyor. Diğer taraftan Enes Batur’un kız arkadaşı Başak Karahan’ın da hayatı merak konusu oldu ve sosyal medya platformunda aranılır hale geldi.

Popüler YouTuber Enes Batur Kimdir?

9 Nisan 1998 yılında dünyaya gelen Enes Batur, asıl adı ile Enes Batur Sungurtekin’dir. YouTube dünyasına ilk olarak bilgisayar ve oyun konsolları incelemesi yaparak girdi. Kısa bir zaman sonra hızla meşhur bir isim olmaya başlayınca, eğlence, oyun, komedi gibi videolar ile kendisiniz geniş kitlelere ulaştırmayı başardı. Enes Batur, sosyal medya üzerinden çok fazla şöhret kazandı ve 6 milyondan fazla takipçi sayısı bulunuyor.

Enes Batur’un vizyona giren ve kendi hayatını anlatıp başrolünü de oynadığı Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Filmi izleyicisi ile buluştu.

Enes Batur’un Kız Arkadaşı Başak Karahan Kimdir?

Uzun zamandır Enes Batur’un birlikte olduğu sevgilisi Başak Karahan, tıpkı kendisi gibi oda bir YouTuber’dır. Başak Karahan, kendi YouTube kanalında makyaj ve güzellik üzerine videolar çekiyor. Ayrıca Başak Karahan, televizyon ve sinema bölümünde eğitim hayatına devam ediyor.

 

Hayal mi Gerçek mi Filminin Konusu

Enes Batur filminde kendi hayatını anlatıyor. Küçükken içine kapanık bir çocuk olan Enes, polis babası ve hemşire annesi ile hemen hemen fazla zaman geçiremeyen bir çocuktu. Enes Batur 6 yaşında iken babası ona bir bilgisayar alır ve tüm hayatını orada geçirir. Enes, okul hayatında da daima dışlanan bir çocukluk yaşadı. Bu yüzden küçük yaşlardan beri etrafındaki kişiler tarafından sevilen biri olmanın hayalini kurdu. Fakat daha sonra bir hayali daha oldu, o da YouTuber olabilmekti.

Ancak Enes Batur’un kurduğu bu hayal ailesi tarafından destek görmez. Ailesi onu üniversite sınavlarına hazırlanması için baskı kurar. Daha sonra Enes, çok zor bir karar vermek zorundadır; ya hayallerinin arkasından gidip YouTuber olacak ya da üniversite sınavına hazırlanacaktı.

Enes Batur’un Ödülü Geri Alındı

Enes Batur çektiği videolar ile fenomen oldu ve bu başarısı sayesinde 44. Altın Kelebek Ödül Töreni’nde, ilk defa verilen ‘’En İyi YouTuber’’ ödülüne layık görüldü. Fakat Enes Batur’un bir videosunda çocuklara kötü örnek olabilecek görüntülerin yer alması nedeni ile ödül geri alınmıştır. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Enes Batur şu sözlerle ifade etti;

Bana bu ödülü oyları sayesinde destek veren ve daima beni izleyen, takip eden ve seven ailem dediğim takipçilerim kazandırdı. Ödül hiçbir zaman benim demedim, o yüzden yalnızca benim elimden değil tüm sevenlerimin elinden almış oldular. Ama bizim için daima başarı olarak kalacaktır. Artık yapacak bir şey yok.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Enes Batur ile Röportaj başlıklı makalemizde abone, enes batur ve film hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*