Zankyou no Terror Anime Tanıtımı

Hem polisiye hem de aksiyon içerikli anime arayanların severek izleyeceği anime oldukça derin karakterleri içinde barındırarak favorileriniz arasına gireceğinden emin olabilirsiniz. MAPPA stüdyosu tarafından 2014 yılında yayınlanan anime 4 5 saatte bitirilecek çerezlik bir anime. Lafı fazla uzatmadan konuyu anlatmak istiyorum. Uzun zamandır izlediğim en sağlam animelerden biri oldu diyebilirim.

Zankyou No Terror Anime Konusu

Japonya’da günün birinde ülkenin en önemli nükleer tesislerinden birine terörist saldırısı gerçekleştirilir. Çok büyük yankı uyandıran bu terör saldırısı polisi ve hükümet yetkililerini oldukça zor durumda bırakacaktır. Sebebi ise hiç bir delilin bulunamaması. Bulunan tek iz, duvara kırmızı bir sprey ile yazılmış VON yazısıdır. Polisler ve dedektifler bu olayı ne kadar araştırsalar da bir sonuç elde edemezler. Bu olaydan tam 6 ay sonra internete ilginç bir video yüklenir. Video içeriğinde yarın tokyo’da saat 3’te elektrikler kesilecek ve karanlığa gömüleceği söylenmektedir.

SPHİNX adlı bir grubun videosu olduğu tespit edilen içeriklerin sürekli olarak devamı gelecektir. Artık halk çeşitli korkulara kapılıp terör saldırılarını bu videolardan öğrenecektir. Videolarda terör saldırıları ile ilgili çeşitli ipuçlarının olması insanları tedirgin ettikçe polisi de çıldırtma noktasına getirecektir.

Zamanında komploya kurban gitmeden önce Tokyo Polis bürosunda dedektiflik yapan Shibazaki, videoları izleyerek çözdüğü bir sır sayesinde tekrardan müfettişlik görevine geri getirilir. Dedektiflik görevine geri getirilen Shibazaki’nin tek görevi videoları izleyerek saldırıların yerlerini önceden tahmin etmesi gerekliliğidir. Peki bu saldırılara ne kadar engel olabilecek? 11 bölümden oluşan bu mini anime sizin için aksiyonu bol olarak sizi bayağı keyiflendirecek.

Bir önceki yazımız olan En Karizmatik 5 Erkek Anime Karakteri başlıklı makalemizde anime, animeler ve en karizma hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*